Disable Copy And Past

26 Haziran 2015 Cuma

Piknik’ ten Pratik Çözümler!


Çok işimize yarayacak bir ürün olduğu için basın bültenini zevkle paylaşıyorum:)) Özellikle köy tavuğu haşladığım zaman suyunu bazen atmak zorunda olmak beni çok üzüyordu, artık hepsi değerlendirilip pilavlara, çorbalara, yemeklere lezzet vermek amacıyla buzlukta güvenle yerini alacak.
 
Gıda Ambalajları Kategorisinin öncü markası Piknik, ürün portföyüne yeni eklediği ve Türkiye’de bir ilk olan “Bulyon Torbası” ile mutfaklara yenilik sunuyor. 
 
 
 
 
 
 

Basından takip ettiğimiz «hazır bulyonlar MSG içerir, MSG ise sağlığa zararlıdır» şeklindeki haberler her geçen gün sağlıklı beslenme şekillerine yönelen tüketici sayısını arttırmakta, ev yapımı lezzetlere yönelim görülmektedir.

 

Bu nedenle hazır bulyonlar yerine evlerde kaynatılan et suları, kemik suları, tavuk suları, sebze suları ile bebeklerin-çocukların çorbaları, pilavlar lezzetlendirilmektedir. Kaynatılan bu karışımlar ise en fazla 2-3 gün içerisinde tüketilmek durumunda olup, bu nedenle kaynatma sonrası derin dondurucuda dondurma gereği oluşmaktadır. Dondurma işlemi esnasında gerektiğinde tamamını eritmeden parçalayabilmek için küçük kaplar kullanılmaya çalışılmaktadır. Bunun için ev hanımlarına pratik bir yöntem sunuyoruz;

 

“Piknik Bulyon Torbası”
 

 
 
 
 
 

Hiç yorum yok: