Disable Copy And Past

29 Mayıs 2013 Çarşamba

Kahve Dünyası Fabrika Gezisi

 
Geçtiğimiz Cumartesi günü blogger arkadaşlarla Kahve Dünyası'nın Kemerburgaz'daki fabrikasını gezdik; üretim süreci ve ürünler hakkında bilgilendik, yedik-içtik, keyifli bir gün geçirdik.  
Önce mağaza bölümünde nefis bir kahvaltı yaptık, ikramlarım her biri ayrı lezzet ve güzellikte...
 
 
 Sonra tek kullanımlık önlüklerimizi giyip bonemizi taktık; "hijyen de tamam" derken hijyen bandından geçeceğimizi öğrendik. Geçmemiz gereken 2 tane makine ve bir turnike var, hijyen bandında. İlk makineden akan hijyenik sıvı ile ellerimizi yıkadık diğer makineye elimizi tuttuk. "Dııııt!!!" Olmadı, tekrar diğer makineye geri dönüş, yeşil ışık yanmadan turnikeden geçiş yok:)) Bir an "uzay üssüne mi giriyorum" dedim:)) Hijyen; 10 Tam puan!
Üretim tesisleri fabrika ama butik tarzda, ev tipi üretim yapılıyor; hiç bir katkı maddesi ve raf ömrünü uzatan maddeler eklenmeden!
İlk olarak dondurma üretim bölümüne girdik ve üretim aşamaları hakkında bilgilendik. Makineden yeni çıkartılan fıstıklı dondurmanın tadına baktık ve bayıldık; hiç bir katkı maddesi, gıda bıyası, vb. yok, tamamen doğal. Gerçek fıstık parçalarıyla lezzetine doyamadık.
Pasta bölümüne hayran oldum, aklım orada kaldı.
Daha sonra mağaza bölümüne geçtik ve diğer dondurma çeşitlerinin tadına baktık; ilk önce çikolatalı dondurmanın tadına bakmış olmam diğer dondurmalara haksızlık oldu sanırım. Gerçek çikolatanın verdiği mutluluk ve keyiften sonra diğerlerini çok objektif değerlendiremediğimi düşünüyorum. Daha önce çikolatalı diye yediğim dondurmaların aslında sadece kakaolu olduğunu anladım. Kahve Dünyası'na davetleri ve kaliteli ürünleri için çok teşekkür ediyorum.

 
Henüz tanımayan kaldıysa Kahve Dünyası'nın dondurmalarını biraz tanıyalım:
 
Kahve Dünyası’nda  dondurmalar sindirimi kolay ve besin değeri en yüksek süt olan keçi sütüyle, gerçek salep kullanılarak günlük olarak hazırlanıyor. Bu kez dondurma severleri mutlu etmeyi hedefleyen Kahve Dünyası, diğer ürünleri gibi dondurmayı da en hijyenik koşullarda, kendi tesislerinde üretiyor.
 
Üretim sürecinde meyve ve süt oranının yüksek olmasına dikkat ediliyor. Bu hem lezzeti hem de dondurmanın besleyici özelliğini korumak için büyük önem taşıyor. İşte bu yüzden Kahve Dünyası dondurmalarına katkı maddesi, gıda boyası ya da aroma değil, özenle seçilmiş hammaddeler  ve sağlıklı keçi sütü giriyor. Sorbeler ise yine özenle seçilmiş taze meyvelerden üretiliyor. Kahve Dünyası’nda üretilen bir dondurma, rengini ve kıvamını sadece sağlıklı ürünler ve taze meyvelerden alıyor. Sorbelerde taze meyve tadını açığa çıkartmak için, şeker oranı düşük tutuluyor.
 
Nefis Kahve Dünyası dondurmalarının seçenekleri oldukça geniş. Keçi sütünün eşsiz lezzetini doyasıya alacağınız kaymaklı, Kahve Dünyası çikolatalarıyla yapılmış bitter ve sütlü çikolatalı, fıstıklı, doğal vanilya çubuklarının az rastlanır tadıyla hazırlanmış vanilyalı ya da damla sakızlı dondurma bunlardan birkaçı. Kahve Dünyası’nda yoğun ve yumuşak kıvamıyla deneyenleri hayran bırakan sorbelerin tadı, sadece ve sadece taze çilek, vişne ve limondan geliyor.
 
Formuna Dikkat Edenler İçin Yoğurtlu Dondurma
Nefis Kahve Dünyası dondurmalarının düşük kalorisi ve probiyotik özelliğiyle vücuda sayısız faydası bulunan yoğurtlu dondurma ise, formuna dikkat edenler için. Farklı bir lezzet arayanlar, taze meyve dilimleri ve frambuaz sosuyla meyveli yoğurtlu dondurmayı deneyebilirler.
 
Çocuklar için Neşeli Dondurmalar
Kahve Dünyası, dondurma menüsünde çocukları da unutmuyor. Renkli karakterlerle daha da eğlenceli hale gelen neşeli dondurmalar onları bekliyor.
 
Nefis Kahve Dünyası dondurmaları, hem lezzetli hem de sağlıklı bir alternatif arayan dondurma severler için. Kahve Dünyası bugüne kadarki mükemmeliyetçi yaklaşımını dondurma üretiminde de sürdürüyor. Tıpkı kahve ve çikolata üretiminde olduğu gibi, en kaliteli ürünü, en kaliteli hammaddeyi kullanarak, en hijyenik şartlarda üretiyor. Çünkü, mükemmel bir dondurma için, daha azının yeterli olmayacağını biliyor.
 

2 yorum:

nursen aksoy dedi ki...

Bende gezdim orayı ,süper bir yer..Çok keyifliydi..

En İyi Yemek Siteleri dedi ki...

Merhabalar,
En iyi yemek sitelerini toparladığım bir yemek sitesi kütüphanesi oluşturdum:)
Listemde siz de varsınız, bilgilendirmek istedim.
Çalışmalarınızda başarılar...
Ziyaret etmek isterseniz:
En İyi Yemek Siteleri