Disable Copy And Past

19 Haziran 2012 Salı

Bosch Çevre Kulübü 1 Yaş KutlamasıCumartesi günü kızımla beraber çok eğlendiğimiz, harika bir organizasyona katıldık. Bosch Ev Aletler'i ve Capitol Ogilvy PR Worldwide Turkey'den Çimen Alganer'e davetleri için çok teşekkür ediyorum. Kızımla birlikte davetli olduğum firma etkinliklerine katılmak benim için ayrı keyif ve anne-kız olarak davet eden firmalar benim için ayrı değerli:))

Bosch Çevre Kulübü birinci yaşını
yüzlerce çocuk ve ailenin katılımıyla kutladı

Doğa dostu teknolojilerinin yanı sıra çevre ve eğitimodaklı sosyal sorumluluk çalışmaları ile doğal kaynaklarımızı koruyan vesürdürülebilir bir yaşamı destekleyen Bosch Ev Aletleri’nin çevre bilincinesahip nesiller yetiştirilmesine daha çok katkı sağlamak hedefiyle hizmete açtığıBosch Çevre Kulübü web sitesi, birinci yaşını,
16 Haziran’da Bahar Country’de, çok özel bir doğumgünü etkinliği ile kutladı.
Sitenin Minikleri, Yıldızları ve aileleri ile birlikteyüz kişinin üzerinde bir katılımla gerçekleşen kutlamada, davetliler, hafızaoyunu, bayrak yarışı, zıpzıp, ev boyama, gibi birbirinden  keyifli vesürprizli aktivitelere katıldı, eğlenceyi doyasıya yaşadı. Saksılara çiçek ektive çevre ağacına yapraktan çevreci dileklerini astı

“Yaşam için teknoloji” sloganıyla sadece günlükyaşamımızı değil, geleceğimizi de iyileştiren teknolojiler sunan Bosch EvAletleri, geleceğe karşı sorumluluğunun bilinci ve doğa dostu nesilleryetiştirilmesine katkıda bulunmak hedefi ile geçen yıl 5 Haziran Dünya ÇevreGünü’nde hizmete açtığı www.bosch-cevrekulubu.com web sitesinin birinci yaşını,özel bir doğum günü etkinliği ile kutladı. Kutlama, 16 Haziran Cumartesi günü 12.00- 17.00 saatleri arasında, Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer’in ev sahipliğinde, Boğaz’ın en güzel yeri SarıyerBahçeköy mevkiindeki Bahar Country’de gerçekleşti. Hafıza oyunundanbayrak yarışına, zıpzıptan ev boyamaya, kadar hem çocuklar hem de yetişkinlereözel pek çok keyifli ve sürprizli aktivitelerle dolu doğum gününe, Bosch ÇevreKulübü web sitesinin Minikler’i, Yıldızlar’ı ve aileleri ile birlikte yüzkişinin üzerinde bir katılım oldu. Minik çevreciler, aileleri ile birlikte saksılaraçiçek ekti ve çevre ağacına yapraktan çevreci dileklerini astı.


Bir yılda 120 binin üzerinde ziyaretçi sayısına ulaştı, hedef milyonlar
Bosch Çevre Kulübü’nün birinciyaş kutlamasında yaptığı açılış konuşmasında, gelecek nesillerin çevreyeduyarlı bireyler olarak yetişmesi adına sorumluluğunun bilincinde bir markaolduklarını vurgulayan Bosch Ev AletleriPazarlama Müdürü Neylan Süer “Bosch Ev Aletleri olarak, çevre bilincine sahipnesiller yetiştirilmesine daha çok katkı sağlamak hedefiyle kurduğumuz BoschÇevre Kulübü web sitemiz, yayın hayatına, geçtiğimiz yıl, 5 Haziran Dünya ÇevreGünü gibi son derece anlamlı bir günde merhaba dedi. Web sitemizin, bugün,birinci yaşını dolduruyor olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. 4 – 7 yaş grubuMinikler ve 8 – 13 yaş grubu Yıldızlar kategorileri olmak üzere iki kategorideyayın yapan web sitemiz, sadece bir yılda, toplam olarak 120’nin üzerindeziyaretçi sayısına ulaştı. Çocuklarımızın, çevreye duyarlı bireyler olarakyetişmesine katkı sağlamak için eğlendirirken öğretme yöntemini kullanıyoruz. Hedefimizmilyonlara ulaşmak” dedi.

Minikler, “orman, deniz, şehir ve tarım” temaları ile çevreyi öğreniyor
Bosch Çevre Kulübü web sitesinin,orman, deniz, şehir ve tarım olmak üzere dört ana temadan oluşan ve 4 – 7 yaşgrubu çocuklara hitap eden Minikler kategorisinde, her temada, çevre ile ilgilifarklı bir konu işleniyor. Özel animasyonlar eşliğinde sesli olarak aktarılankonular, birbirinden farklı hikayeler, öğretici şiirler, haber ve oyunlarladaha da güçlendiriliyor.

Yıldızlar, öğreniyor,eğleniyor, sosyalleşiyor
Bosch Çevre Kulübü websitesinin 8 - 13 yaş grubundaki çocuklara ve gençlere özel içeriklegeliştirdiği Yıldızlar kategorisi, doğa,kültür-sanat, uzay, spor gibi birçok konuda yalnızca bilgi vermekle kalmayıp,oyunlar ve eğlenceli uygulamalarla ziyaretçilerinin keyifli vakit geçirmelerinisağlıyor. Son derece interaktif ve kullanıcı dostu olarak tasarlanankategoride, Yıldızlar, özel forum alanından mesajlaşmaya, arkadaşlık sisteminden görsel ve metiniçerikleri eklemeye ve site muhabirliğine yükselmeye kadar pek çok özelliktenfaydalanabiliyor.

Danışma Kurulu ile bilinçlibir çevre kulübü
Bosch Çevre Kulübü web sitesine kendi alanlarında uzman bir danışma kurulu destekveriyor. Sitenin danışma kurulu üyeleri arasında, EKOIQ Genel Yayın Yönetmeni Barış Doğru, REC (Bölgesel ÇevreMerkezi) Türkiye Direktör YardımcısıKerem Okumuş, Günışığı KitaplığıYayın Yönetmeni Mine Soysal, MarmaraÜniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Grafik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nazan Erkmen, Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer ve Prof. Dr. SabihaPaktuna Keskin Uzman Ekibi yer alıyor.

Bosch Ev Aletleri, çevre ve eğitim için 2002’den buyana çalışıyor
2002 yılında Deniz Temiz Turmepa işbirliğiyle gelecekkuşaklara temiz ve yaşanılabilir bir dünya bırakmak için çevre çalışmalarınadestek veren Bosch Ev Aletleri, aynı yıldan bu yana da Türkiye EğitimGönüllüleri Vakfı ile Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi projesini yürütüyor.Sürdürülebilir kalkınmaya ve çevre eğitimine katkı sağlamayı amaçlayan YeşilKutu Çevre Eğitimi Projesi’ni, 2008 yılından bu yana hem maddi hem de maneviolarak destekliyor. Proje kapsamında 2011 yıl sonu itibariyle toplamda yaklaşık11 bin öğretmen ve 1 milyonu aşkın öğrenciye ulaşıldı. Bosch Ev Aletleri’ninaynı yıl hayata geçirdiği bir diğer çevre ve eğitim odaklı kurumsal sosyalsorumluluk projesi ise Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu. Tiyatronun evrensel dilinikullanarak, çevre konusunda bilinçli bireyler yaratılmasına katkıda bulunmayıhedefleyen proje kapsamında bugüne kadar iki farklı oyun ile toplamda 40 biniaşkın çocuğa çevre koruma bilinci, doğa ve hayvan sevgisi aşılandı.

Hiç yorum yok: